ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10649224
nr 1064 9224
Nyrokoko, höjd: 69 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 24 oktober 2016
kl 18:36:10
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
350 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.